Meriinovilla lummuses

Meriinovill on viimasel ajal ühe enam populaarsemaks saanud. Paljud inimesed on juba aastaid talviti meriinovilla soojusest lummatud olnud, kuid paljude jaoks on see midagi täiesti uut. Mis see meriinovill siis ikkagi on ja mis teeb selle nii eriliseks?

Meriinovill pärineb peenvillaga lambalt, seda tõugu nimetataksegi „merino“ millest tuleneb ka villa nimetus. Meriinovill on 100% naturaalne ja seda peetakse üheks maailma pehmemaiks villaks ning ühtlasi on see hüpoallergeenne, mis teeb selle eriti kasutajasõbralikuks materjaliks ka tundliku nahaga inimestele.  Just sellepärast on see ka levinud alusriidena lastele.

Meriinovilla peamised omadused:

-imab niiskust

-reguleerib kehatemperatuuri – vill hoiab kehatemperatuuri nii õues kui ka siseruumides olles.

-antibakteriaalsed omadused – mille tõttu pole ka vaja meriinovillaseid riideid väga tihti pesta. Vahel piisab ka vaid riide tuulutamisest.

- hüpoallergeenne 

Ja ilmselt on neid häid omadusi veelgi. Kuid miks on hind selle puhul kallim kui teistel villadel või puuvillal? Selle põhjuseks on meriinovilla korjamise sagedus – seda saab teha vaid teatud ajal aastas ning villa kiud on väga peened, mille tõttu riide valmistamine nõuab palju materjali.  

Kalhojs on olemas nii lasteriided meriinovillast brändilt Celavi kui ka riided naistele brändilt MaiMai, kus on kas osaliselt meriinovill sees või täielikult. Kogu tootevalikut saab näha poes koha peal :)

Mõned näited meie tootevalikust:

Celavi laste pluusid ja püksid 

kollane triibuline body 27.65 eurot

triibuline pluus 35.30 eurot

sinised haarem püksid  35.30  eurot

kollased retuusid 35.30 eurot
 


Maimai sviiter - 123 eurot (100% meriino vill)

Maimai seelik - 130 eurot (100% meriino vill)

Mütsid lambavillast ja meriino- ning alpakavillast 43 eurot

 

 ENGLISH


Merino wool has been getting more and more popular lately. Some people have been fascinated by the warmth of merino wool in the winter for years already, but some people hear about it first time. So what is this merino wool and what makes it so special?

Merino wool is derived from fine wool sheep, this breed is called "merino", which also gives the name of the wool. Merino wool is 100% natural and considered to be one of the softest wools in the world and is hypoallergenic, making it an extremely user-friendly material for people with sensitive skin. That is why it is a common undergarment for children.

Main characteristics of merino wool:

- absorbs moisture

-regulates body temperature - wool maintains body temperature both outdoors and indoors.

- Anti-bacterial properties - which also avoids the need to wash merino wool very often. Sometimes just venting the cloth is enough.

- hypoallergenic 

And there are even more of these good features. But why is it more expensive than other wool or cotton? This is because of the frequency with which merino wool is picked - this can only be done at certain times of the year and the wool fibers are very fine, which requires a lot of material to make. 

Kalhoj has both merino wool children's wear from Celavi and women's clothing from MaiMai, with some merino wool inside or fully. (You can see the products from above) All of our product range you can find from our shop :)


Eelmine
Skandinaavia  stiili olemusest ja hygge kultuurist 
Järgmine
Imede aeg on saabumas!

Lisa kommentaar

Email again: