Skandinaavia  stiili olemusest ja hygge kultuurist 

Tutvustus skandinaavia stiili taustale ja taanlaste ellusuhtumisse.

Skandinaavia stiil on tänapäeval justkui pop sõnapaar, mille poole paljud oma kodu sisustades püüdlevad, teadmata täpselt, mis see endast kujutab. Loomulikult võtmesõnadeks on minimalism ja helged toonid nign naturaalsed materjalid. Kuid miks just need ja kuidas see stiil välja kujunenud on ikkagi?

Skandinaavia stiil on välja kujunenud põhjamaade inimeste mugavuse vajadusest ja selle hindamisest.  Seetõttu on ka skandinaavia disain minimalistlik ning orienteeritud eelkõige toote funktsioonile. Skandinaavia disain sai alguse 1930ndatel, millest arenes edasi skandinaavia stiil ja selle filosoofia. Põhjamaa riikide elanike looduslähedus on sisse toodud ka interjööri, kuna on tahetud kasutada materjale, mis on kodused. Seetõttu ongi skandinaavia stiili loomisel rõhk naturaalsetel materjalidel, eriti heledal puidul ja keraamikal.
(Pildid House Doctorilt)

Skandinaavlaste elustiili juures on tähtis ka atmosfäär. Igal riigil on oma sõna selle jaoks, kuid taanlaste „hygge“ on ilmselt enim levinud maailmas. Hygge tähendabki üldistatult heaolu ja mõnusat atmosfääri. Hygge loomiseks pannakse näiteks küünlad põlema ja tehakse kamin, istutakse mõnusa pleedi sisse ja kätte soe jook. Muidugi on tähtis osa ka heal seltskonnal ja toidul. Näiteks sügist ja talve peetakse parimateks hygge nautimise aastaaegadeks. Kuid ka kevadel ja suvel saab seda kasutada, lihtsalt teistel viisidel.

Mõned soovitused hygge loomiseks Kalhoj poe toodetest:

Laternad – laternad näevad juba ise väga ilusad välja, kuid sisse saab panna nii küünlaid kui ka valguskette

Valgusketid – loovad suurepäraselt mõnusa meeleolu

Küünlad – kõige lihtsam viis hygge meeleolu luua, meil on neid suur valik – erinevad toonid ja värvid


(Ib laursen)


ENGLISH

 

Scandinavian style is nowadays a popular word pair, that many people aspire to when decorating their homes, without knowing exactly what it is. Of course, the key words are minimalism and bright tones and natural materials. But why and how has this style evolved?

Scandinavian style has evolved from the need for comfort and appreciation of Nordic people. Therefore, Scandinavian design is also minimalist and primarily focused on the function of the product. Scandinavian design began in the 1930s, evolving into the Scandinavian style and its philosophy. The natural proximity of the inhabitants of the Nordic countries has also been introduced into the interior because of the desire to use home-made materials. That's why the emphasis is on natural materials, especially light wood and ceramics, in creating Scandinavian style.

The atmosphere is also important in the Scandinavian lifestyle. Every country has its word for it, but the Danish "hygge" is probably the most widespread in the world. Hygge stands for well-being and a cozy atmosphere in general. For example, to create a hygge, light candles and make a fireplace, sit in a cozy blanket, and have a warm drink. Of course, good company and food also play an important role. For example, autumn and winter are considered the best seasons for enjoying the hygge. But it can be used in spring and summer, just in other ways.

Here are some hygge suggestions for Kalhoj store products:

Lanterns - Lanterns look very beautiful themselves, but you can insert both candles and light chains

Light chains - create a great mood

Candles - The easiest way to create a hygge mood, we have a great selection - different shades and colors#hygge #scandinavianstyle #scandinavian #nordic #kalhoj #kalhojshop #design #lifestyle #nordiclifestyle #scandinavianlifestyle
Järgmine
Meriinovilla lummuses

Lisa kommentaar

Email again: